Ražný kvások od Dr. Oetker — vhodný na 0,5 kg múky.
Na prípravu domáceho kváskového chleba a pečiva, na 500 g múky. Domáci kváskový chlieb: V mise zmiešame 150 g ražnej múky, 350 g pšeničnej hladkej múky, 1,5 čajovej lyžičky soli a 1 čajovú lyžičku cukru. Postupne prilievame 400 ml vlažnej vody, vymiesime hladké cesto a dôkladne premiešame. Cesto prikryjeme utierkou a necháme na teplom mieste kysnúť približne 1 hodinu. Po vykysnutí cesto ešte raz premiesime a presunieme do formy (10 x 30 cm) vystlanej papierom na pečenie. Povrch potrieme vodou, podľa chuti posypeme semienkami alebo rascou a pozdĺžne narežeme. Chlieb necháme vo forme kysnúť ďalšiu 1 hodinu. Vložíme do predhriatej rúry a pečieme 15 minút pri 220 °C, potom znížime teplotu na 190 °C a dopražíme ešte 30 minút. Po upečení vyberieme chlieb z rúry a necháme úplne vychladnúť. Zloženie: ražné mlynárske výrobky, štartovacie kultúry.
Balenie obsahuje: 15 g
Žitné mlynské výrobky, štartovacie kultúry.
| Alergény | lepok |
| Energetická hodnota kJ | 952 kJ |
| Energetická hodnota kcal | 227,5 kcal |
| Tuk | 3,1 g |
| - z toho nasýtených | 0,5 g |
| Sacharidy | 14 g |
| - z toho cukry | 1,2 g |
| Bielkoviny | 16 g |
Nemecko
| Kategória: | Droždie a kypriace prášky |
| Výrobca | Dr. Oetker |
| EAN | 8595072629300 |
| Kód produktu | 629300 |